Milan Gavenčiak

Milan Gavenčiak

Do RE/MAX jsem nastoupil v r. 2007. Předtím jsem působil v poradenské firmě a zabýval jsem se prodejem informačních systémů pro řízení lidských zdrojů a logistiky v pracovních postupech a systémů managementu času a plánování. V práci jsem se ale necítil šťastný a nebavila mne. Byl jsem zaměstnanec a nebyl jsem motivován k růstu a vzdělávání. Cítil jsem se jak u výrobního pasu.

Změnu jsem dlouho zvažoval a věděl jsem, že to může být krok do prázdna a že možná budu litovat. Změna je pro člověka vždy těžká a složitá, protože jsem nevěděl, co bude. Zvláště v případě změny práce. Mohlo se stát, že nastoupím, nebudu spokojen já nebo můj nadřízený a problém je na světě. Současné riziko musí pokrýt budoucí zisk. Zvolil jsem vysoké riziko a proto jsem byl motivován pořádně si promyslet co vybrat, co dělat, čím se zabývat. Musel jsem zvážit, co umím a co by mne naplňovalo štěstím a radostí z práce, protože tu jsem ještě v té doně nikdy a nikde nepocítil, nezažil. Měl jsem jen jednu možnost, jednu šanci. Na víc jsem neměl ani peníze, ani čas. Přemýšlel a hledal jsem hodně intenzivně. Stanovil jsem si hranice a priority. Pod ty jsem nešel, i když nabídka vypadala zajímavě. Na základě daných podmínek mi vyšlo několik firem. Měla to být velká, známá společnost, nejlépe se světovou působností, tvořící ve službách (nikoli ve zboží), kde se uplatní komunikace a obchodní nadání. Vyšli mi z toho reality, prodej realit. A když reality, tak RE/MAX – světový hráč, se kterým bude nutné v budoucnosti počítat. A dnes mohu napsat, že jsem se nemýlil. Celosvětová platforma, která funguje a roste již více než 40 let a sdružuje kolem 100 tis. makléřů po celém světě. To není o jedincích, to je o fungujícím systému, který již někdo vymyslel a jejichž členové nejsou zaměstnanci, ale nadšenci. Pro ně je RE/MAX životní styl, ne práce. Mám to dnes stejně, reality mě baví.

Nejtěžší jsou začátky, asi jako všude jinde. Situace je o to složitější, že v RE/MAXu nebyl a dosud není žádný základní plat. Stal jsem se OSVČ se všemi standardy, tedy i s platbami, které tomu přísluší. Na začátku samé výdaje a žádné příjmy. Kdo nevydrží s penězi, končí. Opak ale znamená, že už za rok můžete mít příjem, o jaké se Vám mohlo jen zdát. Dobrý makléř, který maká a umí je na 5 násobku toho, co dostával v předešlé práci, to byl můj případ. Uaaauuuuuu, konečně. Nečekal jsem to. Nic z toho jsem nečekal. Ani to, že to bude tak těžké, ani to, že tu smůlu jednou protrhnu a nebude to trvat ani tak dlouho. RE/MAXu jsem vděčný, že mě podržel nad vodou tak dlouho a že mi dal vzdělání a vizi. Už za 3 roky jsem si měl převzít v Las Vegas mezinárodní ocenění pro nejlepší makléře. Tak to jsem tedy opravdu nečekal. Dostat se někdy za velkou louži ani nebyl můj sem, protože to pro mne bylo hodně vzdálené.

Práce realitního makléře není společensky příliš vážená, ale víme proč. Je na trhu mnoho neodborníků, kteří jméno této profese kazí. Chtěl bych, aby se slovo realitní makléř stalo pojmem, stejně jako např. programátor IT nebo project manager. Chci na tom pracovat. Uvědomuji si : čím více spokojených klientů budeme nyní mít, tím více klientů nás za 5, 10, 20 let bude oslovovat.

Po 9 letech v RE/MAX jsem velice rád, že jsem volil pobočku RE/MAX Pavla Hassmana. Sdílíme společné vize, jsme flexibilní, pomáháme si názory i zkušenostmi a baví mne, že pomáháme těm mladším nebo novým makléřům kteří procházejí tím, čím jsem si prošel v začátcích. Nikdo nemusí mít strach, že bude vyhozen na dlažbu. Žádný tlak, žádné vyhrožování, spousta dobrých šancí a mnoho pozitivních a úspěšných lidí kolem. Má velký smysl se nyní zde něco naučit pro svou vlastní budoucnost. Vedení má zájem na tom, aby makléři uměli. Jen tak může jít vpřed makléř, i jeho kolegové i jedna malá kancelář i celá síť se všemi pobočkami po naší zemi i RE/MAX celosvětově. Dává mi to smysl a má to i vizi.

Navštivte mou webovou stránku www.gavenciak.cz

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CAPTCHA načítání...