Milan Gavenčiak - certifikovaný makléř realitní kanceláře RE/MAX 4 you

Milan Gavenčiak,

toho času realitní poradce a Certifikovaný makléř realitní kanceláře RE/MAX, pro oblast Praha a okolí.

Narozen: únor 1967.

Webové stránky: www.gavenciak.cz 

Současné bydliště: Praha – Západ.

Působiště: Praha a okolí a zahraniční klientela

Můj typický klient: Prodávající nebo kupující, klient uvažující či hledající nové lepší bydliště, investici nebo životní změnu, či klient žádající jen obyčejnou radu. Čech i cizinec.

Jakou řečí se domluvím?: Česky, slovensky, polsky, německy, anglicky, italsky a možná trochu francouzsky (francouzského klienta jsem totiž ještě neměl možnost obsloužit). Jo a rusky,… ale to taky není tak jednoduché, jak jsem si myslel. Byt se totiž fakt neřekne „byt“.

Jak dlouho u RE/MAX  působím?: přes 8 let.

Jak hodně?: Odpověď zní hodně. Hodně a rád pracuji a jsem opravdu hodně spokojen, baví mě to. Náročná práce, která vyžaduje 100 procentní odhodlání a nasazení. Oproti jiným zde platí přímá úměra mezi činností a výdělkem.

Princip činnosti: OSVČ.

Plat v RE/MAXu: Nemáme žádný základní plat. Makléř si zaslouží odměnu jen v případě, že sežene kupujícího klienta a ten řádně zaplatí.

Motivace: Lze vyčíst z předešlého řádku. Chci-li vydělávat, musím se činit.

Studium: Převážně jen z oboru realit a souvisejících. Jediná cesta, jak jít vpřed a nebýt pozadu. Jediná cesta jak nebýt zebra, ale žirafa.

Co studovat: Daně, občanský zákoník, obchodní zákoník, obchodní dovednosti, psychologii, informační systémy CRM, IT technologie, fotografování a video, home staging, komunikace, katastrální zákon, typy vlastnictví, vypořádání majetku, účetnictví, vlastní cíle, plánování času, stanovení priorit, atd.

Odměna: Podstatně větší než v množství malém. Jen neusnout na vavřínech.

Pocit vyhoření: Zatím nenastal a doufám, že v tomto oboru nikdy NEnastane. Důvod vidím v setkávání se stále novými klienty, různorodými nemovitostmi a stálém přísunu studijního materiálu. A hlavně, strašně mě to baví.

Mé úspěchy: za značku RE/MAX 3krát oceněn v Las Vegas.

Mé záporné stránky: To je divné, na žádnou si nemohu vzpomenout (-:

Na čem stojí byznys: Za mne cit pro obchod, důvěra, morálka, znalost problematiky a stálá komunikace s klientem.

Konkurenční výhoda: Zavolejte mi i v 21 hodin večer a neodmítnu Vás, protože na klientovi závisí moje budoucnost.  Schopnost prodat za nejvyšší možnou cenu na trhu.

Důvěra ve značku RE/MAX: Pravidelně se setkávám se zahraničními makléři a sleduji jejich nadšení a loajalitu vůči značce. Je to jejich životní styl. I já jí hodně věřím, protože RE/MAX jako systém funguje po celém světě spolehlivě už 40 let, 100.000 makléřů v jedné síti jedné značky také není zanedbatelný popčet. Takže pokud je makléř neúspěšný, pak to není ve značce.

Prodej realit jinde: Mám zkušenosti především z USA a pár zemí Evropy. Jsme pozadu s kulturou podnikání v realitách a v kvalitě a množství informací z katastru…

Světlý okamžik RE/MAX:  V USA setkání se zakladatelem značky RE/MAX, Dave Linigerem.

Koníčky: Těžko k uvěření, ale fakt práce. Krom toho mám mnoho dalších dobíjecích činností. Klavír, cestování, vysokohorská turistika, zahrada a pes (Bernský salašnický). Jo a žena mi ještě radí, abych dopsal i ji (-:

Hranice úspěchu: Na RE/MAX je fascinující to, že Vám nikdo žádné překážky, limity a hranice nedává.

Mé motto: Reality nejsou jen o penězích a nemovitostech, ale především o lidech, cti a morálce.

JAZYKOVÉ DOVEDNOSTI

Česky 5, slovensky 5, polsky 4, německy 4, anglicky 3-4, rusky 3, italsky 3, francouzsky 2