Žatec se nabízenými pozemky trefil do vkusu i trendu

Až čtrnáct zájemců o jednu parcelu. Takový byl zájem o pozemky, které letos nabízelo město Žatec v lokalitě Pod Kamenným vrškem. Důvodů tak velkého zájmu lze najít několik, ale k těm nejdůležitějším patří fakt, že nabízené parcely zcela vyhovovaly současným trendům na moderní bydlení.

Není náhoda, že ta největší přetahovaná o městské pozemky byla u těch, jejichž rozměry jsou do tisíce metrů čtverečných. Rodinné domy, které na nich vzniknou, budou mít tím pádem vlastní pozemek, který využijí rodiny pro své děti, pro bazény či posezení. Ale zároveň je ta plocha dostatečně malá, aby nevyžadovala příliš péče – trávník, možná  nějaký stromek nebo túje. A to většinou stačí.

Doby, kdy lidé chtěli velké pozemky, kde by se dala i pěstovat zelenina či ovoce, jsou pryč. Kdo je v produktivním věku, vyžaduje od svého domu hlavně pohodlí. A pokud má někdo potřebu realizovat se pěstováním či  chovatelstvím, pořídí si spíš dům na vesnici, který je k tomu uzpůsobený.

Velký zájem o městské pozemky měl i další důvody: Město je důvěryhodný obchodní partner. Prodávané parcely byly zasíťované, takže připravenér tomu, aby si kupující mohli rovnou začít stavět dům podle svých potřeb. A za třetí – výhodná poloha.