Jak připravit byt k pronájmu

Malování a podlahy

Doporučujeme byt vymalovat bíle, nejlépe odolnou a omyvatelnou barvou. Podlahy vybírejte s odborníky, doporučujeme však dbát zejména na co nejodolnější podlahové krytiny se snadnou údržbou. S dekorem se pak držte při zemi – méně bývá více a nájemník si aspoň bude moci byt vybavit více podle sebe bez většího ohlížení se na vybavení.

Základní vybavení

Součástí základního vybavení bytu by měla být samozřejmě koupelna. Pro obklady doporučujeme vybrat více univerzální barvy jako je šedivá, béžová či hnědá – nájemník si tak koupelnu může doladit dle svých preferencí. Pokud je koupelna ve vašem bytě dostatečně prostorná, můžete zvážit vanu. Někteří zájemci o nemovitost vanu vnímají jako výhodu. Nezapomeňte ani na úložné prostory – skřínku pod umyvadlem nebo poličku nový nájemník určitě ocení. V případě, že byt rekonstruujete kompletně, včetně nové elektřiny, zásuvka v blízkosti zrcadla a u prostoru na pračku by měla být samozřejmostí. Samotná pračka však většinou v bytech určených pro dlouhodobý pronájem nepatří mezi základní vybavení.

Kuchyňská linka by měla být samozřejmostí každého bytu, obzvláště pak toho, který je určen na dlouhodobý pronájem. Během zařizování kuchyně se držte stejných pravidel jako u koupelny. Držte se neutrálních barev u skřínek, pracovní desky, ale také u obkladů. Součástí kuchyně by měla být trouba, varná deska a dřez. Výhodou pak bývá myčka a lednice – v těchto případech se však jedná o nadstandard. Ani zde nezapomeňte na prakticky rozmístěné zásuvky – na lednici, popřípadě pračku, mikrovlnou troubu a varnou konvici.

Internetové připojení je v dnešní době samozřejmostí.

Nábytek

Byty určené k dlouhodobému pronájmu většinou zůstávají nevybavené – nájemníci si je tak mohou vybavit dle svých představ a potřeb.

Naopak byty určené pro pronájem krátkodobý (např. ve spolupráci s továrnami či pro turisty) je dobré vybavit. Pokud máte uzavřenou spolupráci s firmou, pro jejíž pracovníky byt připravujete, můžete se na požadovaném vybavení domluvit. V případě, že byt chcete krátkodobě pronajímat např. cizincům a turistům, je potřeba byt vybavit.

V ložnici by neměly chybět postele, či postel, skříň, komoda a popřípadě také noční stolky. Součástí obýváku by samozřejmě měla být minimálně sedačka a konferenční stolek, televize je v dnešní době však téměř samozřejmostí, stejně jako internetové připojení. Nezapomeňte ani na jídelní stolek se židlemi do kuchyně, v případě krátkodobých pronájmů je vhodné také pořídit pračku a lednici. Botníkem, věšákem a dalším úložným prostorem nájemníky rozhodně neurazíte.

S pronájmem Vaší nemovitosti Vám rádi pomůžou naši profesionální makléři, stačí si vybrat: https://remax4you.cz/o-nas/realitni-makleri