Jak funguje váš systém pro sdílení nabídek nemovitostí a poptávek?

Nejprve je třeba říci, že systém je přístupný přes webové rozhraní, takže každý makléř RE/MAX může pracovat kdekoli je přístup na internet. Systém jsme se snažili vyvynout, aby byl velmi intuitivní.

Pokud jako makléř získáte od klienta nabídku, jednoduše jí do systému vložíte a vyexportujete na další realitní servery. Připravujeme rovněž nový webový prohlížeč, který bude na tento systém napojen a brzy nahradí již nevyhovující starý prohlížeč.

Pokud jako makléř získáte naopak poptávku, rovněž jí můžete do systému jednoduše vložit.

Systém denně páruje vložené nabídky a poptávky všech makléřů RE/MAX v celé České republice. Pokud se stane, že nabídka jednoho makléře a poptávka druhého makléře se spáruje, oba makléři jsou o této skutečnosti informováni emailem. Nicméně spárují se informace o nabídce a poptávce, nikoli kontaktní údaje na klienty jednotlivých makléřů. Do databáze kontaktů má přístup pouze makléř, který kontakt do systému zadal, nikoli jiný makléř. Pokud chtějí makléři uzavřít obchod, vždy musí komunikovat spolu. Pokud je v systému několik tisíc nabídek a poptávek, pak je velká pravděpodobnost, že makléři mezi sebou v rámci spolupráce zrealizují více obchodu, než makléři kteří nespolupracují. Makléři rovněž mohou lépe argumentovat potenciálním prodávajícím klientům, takže nakonec získají i více nemovitostí na prodej.

Systém má velmi propracovaný algoritmus, aby se nestávalo, že je zahlcen starými neaktuálními poptávkami jako je to běžné v jiných realitních kancelářích, které práci makléře nejenomže nezjednodušší, ale naopak komplikují.

Vzhledem ceně pořízení tohoto systému v hodnotě mnoha miliónu Kč a využití veškerého našeho know-how si troufáme říci, že to je nejlepší realitní systém, který je v České republice realitním makléřům k dispozici.

Na vyspělých zahraničních trzích se v rámci spolupráce mezi makléři realizuje přes 90% všech realitních transakcí. V České republice je tento poměr, dle našich odhadů, pouze zatím 10-15%, ale díky podpoře ze strany společnosti RE/MAX kontinuálně roste. Jsme proto přesvědčeni, že budoucnost při uzavírání realitních transakcí nespočívá v inzerci na co největším množství realitních serverů, ale především ve vzájemné spolupráci mezi makléři jako je tomu na vyspělých realitních trzích. Makléř, který odmítá spolupráci s dalšími makléři a spoléhá se pouze na inzerci na realitních serverech jako je tomu u většiny realitních kanceláří v Praze, má málo šancí, že na trhu v budoucnu uspěje.

RE/MAX garantuje, že pokud mezi makléři RE/MAX při spolupráci vznikne spor, mají možnost se obrátit na nezávislého ombudsmana společnosti RE/MAX, který závazně rozhodne. RE/MAX tak plní určitou roli koordinátora mezi makléři, což je funkce, kterou na vyspělých realitních trzích běžně plní asociace realitních kanceláří, avšak u nás bohužel nikdo. Absence rozhodčího orgánu je proto jedním z důvodů proč makléři konkurenčních kanceláří mezi sebou nechtějí spolupracovat a bojí se vzájemného obcházení a tzv. “vykrádání” svých nabídek. Bohužel kvůli tomu nezrealizují tolik obchodů jako makléři společnosti RE/MAX.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *